Norton, McAfee, Trend Micro… İnternet güvenlik paketleri sandığınız kadar güvenli olmayabilir!

Tam donanımlı güvenlik paketleri yetersiz mi?

Secunia’nın gerçekleştirdiği araştırmaya göre güvenlik paketlerinin birçoğu lanse edildiği gibi PC’leri koruyamıyor.

İnternet hayatımızı ne kadar kolaylaştırıyor olsa da, içerisinde barındırdığı tehlikelerle bir o kadar da can sıkıcı olabiliyor. Bu nedenle internete bağlanan hemen herkes, dünyanın önde gelen güvenlik yazılımı üreticilerinin güvenlik paketlerinden faydalanıyor.

Ancak yıllar geçtikçe, internette bulunan tehditler de çeşitleniyor ve tehlike büyüyor. Geçtiğimiz günlerde ünlü güvenlik yazılımı firmalarından Trend Micro‘nun ‘antivirüs satın almayın! uyarısına haberimizde yer vermiştik. Çok ses getiren bu haberimizde Trend Micro, antivirüs yazılımlarının tek başına kullanıcılara artık faydalı olamadığını dile getirerek, kullanıcılardan tam donanımlı güvenlik paketlerini (spy koruması, antivirüs, güvenlik duvarının bir arada olduğu paketler gibi) almalarını önermişti.

Daha bu haber henüz tazeliğini korurken, son günlerde gerçekleştirilen bir araştırma, Trend Micro‘nun uyarısını da gölgede bırakacak gibi görünüyor; zira araştırmaya göre güvenlik paketlerinin kullanıcılara sanıldığı gibi pek de bir faydası bulunmuyor.

client_virasys

0 Comments

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir